SKY OPTICS Digital Planetarium


در پائیز 94 گروهی از عاشقان علم نجوم با تخصص های مختلف در حوزه های اپتیک، الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک و ... با عنوان گروه " آسمان اپتیک " گرد هم آمدیم تا بتوانیم با تخصص خود سهمی در اعتلا و بالندگی جامعه نجومی کشور داشته باشیم.

متاسفانه در سال های اخیر بدلیل وجود تحریم های اقتصادی ظالمانه علیه کشور عزیزمان، بالا بودن قیمت ارز، وجود بعضی تفکرات سودجویانه در بازار نجومی ایران و از طرف دیگر نبود ثروت لازم در جامعه نجومی کشور، همگی باعث شده تا جامعه نجومی علارغم فراوانی نیروهای جوان، پرانرژی و مستعد، نتواند از تجهیزات نجومی با کیفیت و متناسب جهت پیشرفت و پیشبرد اهداف، برخوردار باشد. لذا گروه آسمان اپتیک از ابتدا نه به منظور کسب منافع اقتصادی بلکه با هدف تامین و تولید ابزارآلات و تجهیزات نجومی با کیفیت و با قیمت های عادلانه ، فعالیت خود را آغاز نموده است.

امروزه در دنیا دستگاه پلانتاریوم یا آسمان نمای دیجیتال سهم عظیمی در ترویج و آموزش علم نجوم دارد و از سوی دیگر ورود این دستگاه به کشور بسیار پرهزینه بوده و بدلیل ورود غیر رسمی از خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار نیست، لذا گروه آسمان اپتیک در هدفگذاری خود، تولید این دستگاه را بعنوان اولین هدف خود قرار داده و از آبان ماه سال 94 مطالعات و تحقیقات عملی خود را دراین زمینه آغاز نموده است.

اینک این گروه با افتخار اعلام می نماید که با یاری خداوند متعال و با پشتوانه تخصص و پشتکار اعضای خود، توان طراحی و تولید انواع دستگاه پلانتاریوم از نمونه های آموزشی کوچک گرفته تا پیشرفته ترین و با کیفیت ترین نوع این دستگاه مطابق با بالاترین تکنولوژی های روز دنیا و با کمترین قیمت را دارا می باشد.

امید است که با یاری خداوند متعال و با حمایت های جامعه نجومی کشور، این گروه بتواند در آینده نزدیک فعالیت خود را در زمینه تامین و تولید دیگر ابزارآلات نجومی نیز گسترش دهد.